O nas

Dzika Kaczka

to stan umysłu

Slow food

Slow life

Dzika Kaczka to biznes rodzinny – są nas już 4 pokolenia! To miejsce, gdzie czas zwalnia i pojawia się przestrzeń na odpoczynek oraz spędzanie czasu z najbliższymi. Zmysły cieszy wszechogarniająca cisza, przyroda, zapachy i smaki. Sami uciekliśmy od wielkiego miasta i stworzyliśmy miejsce, które pozwala odetchnąć od codzienności.

IR0A0295

20 hektarów

natury

Osada Dzika Kaczka jest położona na 20 hektarach łąk, zagajników i stawów w otulinie parku krajobrazowego tuż nad jeziorem Głębokie, które ma pierwszą klasę czystości wody i znajduje się w strefie ciszy. Nasi Goście mogą korzystać z prywatnej plaży.

Jedzenie

od serca

Wszystko, co proponujemy naszym gościom powstaje w oparciu o własne, wytwarzane na miejscu ekologiczne produkty – sery (również kozie), mięsa pieczone i wędzone, warzywa, owoce, przetwory, ryby, pieczone chleby i ciasta. Lubimy przepisy kuchni regionalnej – mazurskie ryby przygotowywane na rozmaite sposoby, dziczyznę, kozinę (kozina w rozmarynie jest naszą specjalnością!), pierogi, zupy z domowym makaronem i świeżymi ziołami… Restauracja była bohaterką kulinarnych programów telewizyjnych m.in. w „Przepis Na Sukces” Katarzyny Meller. Aktualne menu znajduje się tutaj.

Klimatyczne

Pokoje

Przez cały rok można u nas zamieszkać w 2-3 osobowych pokojach z łazienkami lub w 2-4 osobowych apartamentach z kominkiem. Każdy apartament jest dwupoziomowy i ma własną łazienkę. Zobaczyć pokoje oraz dokonać rezerwacji można dokonać tutaj.

Atrakcje

o każdej porze roku

Dzika Kaczka położona jest 50 m od lasu oraz 500 m od jeziora Głębokie o 1-szej klasie czystości otulonego strefą ciszy, z piękną plażą z dużym wygodnym pomostem tylko dla naszych Gości. W lecie istnieje możliwość wypożyczenia łódki. Wokół jest także mnóstwo malowniczych tras rowerowych, a na miejscu można wypożyczyć rowery. Od „serca Mazur”, czyli malowniczych Mikołajek dzieli nas 6km, a do Mrągowa mamy tylko 18 km. Zimą organizujemy ogniska oraz kuligi, a amatorzy sportów zimowych mogą skorzystać z 700 m stoku narciarskiego z wyciągami w Mikołajkach. Pełna lista atrakcji znajduje się tutaj.