Atrakcje

Atrakcje

Własna

plaża

Mamy swój pomost i plażę nad jeziorem Głębokim. Jezioro jest zamknięte dla ruchu motorowodnego, więc panuje tu cisza i spokój. Woda ma pierwszą klasę czystości, czasami zdarza się znaleźć na brzegu jakiegoś raka. Jeden z naszych miłych gości gości policzył, że nad jeziorem jest 800 spacerowych kroków.

 

 

 

 

 

 

 

20 hektarów

natury

Nasza Osada do ponad 20 hektarów, w otulinie Park Owej Natura 2000. Idąc łąkami w kierunku jeziora lub do lasu raczej nie spotkasz nikogo po drodze. Chyba, że łosia. Albo żółwia błotnego (tak, na naszym terenie są trzy stawy, co jest jego naturalnym siedliskiem).

 

 

 

 

 

 

Jedzenie

od serca

Na miejscu działa restauracja, w której dania dania dania z lokalnych upraw i hodowli. Bardzo dbamy o to, żeby menu w klimacie slowfoodowym, przywiązującwiązując dużą uwagę do jakości składników. Nie chwalenie się (do faktów :)) restauracja ma świetne opinie i była bohaterką kulinarnych program ów m.in. w “Na Przepis Sukces” Katarzyny Meller , aktualne menu znajduje się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Zabawy

w wodzie

Do dyspozycji gości jest łódka wiosłowa na spotkania romantyczne, dwa rowery wodne i SUP, na którym można ćwiczyć równowagę i w ciszy przepychu jezioro wszerz i wzdłuż.

 

 

 

 

 

 

Nasza

sauna

Więcej informacja na miejscu w recepcji.

 

 

 

 

 

 

Wina

z Hiszpanii

Sami wybieramy wina, które importujemy z Hiszpanii.
Zapraszamy do degustacji win
z regionów:
Rioja
Priorat
Ribera del duero
Cava
Rias baixas
Valdeorras.

 

 

 

 

 

 

Jazda konna

w lesie

Po sąsiedzku (można dojechać rowerem), w Puszczy Piskiej, jest zaprzyjaźniona stadnina koni, gdzie można się umówić na przejażdżkę po lesie, lekcję na lonży lub wyścigowej wyścigowej Araby, są tu tu trenowane do zawodów. Trasa przez las ma łącznie 160 km!

 

 

 

 

 

 

 

Spływy

kajakowe Krutynią

Krutynia przepływa przez bujną Puszczę Piską, część część a należy do Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Rzeka i kilka mazurnaściejezior tworzy tworzy szlak razem kajakowy, uważany za jeden z najpiękniejszych i malowniczych w Polsce.

 

 

 

 

 

 

Miejsca

do zwiedzania

Dla osób aktywnych jest wiele miejsc wartych odwiedzenia: Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Folwark i kompleks Pałacowy Galiny, Zamek w Reszlu, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Ranczo Frontiera, promenada w Mikołajkach, malownicza wylicza Wacika Wojnowo, gdzie znaleźć wiele pamiątek po dawnych mieszkańcach tych ziem: drewniane chałupy, cerkiew prawosławna z cebulastymi kopułami, zespół klasztorny starowierców z maleńką molenną.

 

 

 

 

 

 

 

Trasy

rowerowe

Piękno domaga domaga się eksploracji. Jesteśmy otoczeni lasami i jeziorami a Puszcza Piska do 160km tras rowerowych w lesie. Rowery wypożyczyć od lokalnego operatora, po rezerwacji rezerwacji rezerwacji przywozi i odbiera rowery z ustalonego miejsca.

 

 

 

 

 

 

Warsztaty

pieczenia chleba

Na życzenie gości azorganizuje warsztaty pieczenia chleba żytniego na zakwasie, czyli ma już się od 20-letni historiaą i jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jest jakaś magia w chlebie, co się dzieje w upiecze

 

 

 

 

 

 

 

Park

linowy

Mikołajki, od nas o 7 kilometrów doczekały się profesjonalnego parku linowego. Każdy znajdzie coś dla siebie. Trasa łatwa przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku. Dodatkowo są jeszcze trzy inne, bardzo ciekawe o zmiany w stopniu trudności.

 

 

 

 

 

 

Stok

narciarski

Stok narciarski w Mikołajkach nie ma dla pasjonatów sportów górskich. Można tu zjeżdżać zarówno na nartach, deskach snowboardowych, profesjonalnych saneczkach i pontonach. Trasa zjazdowa ciągnie na 700 m. Na terenie kompleksu narciarskiego sprzęt owy sprzęt wypożyczalnię wypożyczalnię nart i desek snowboardowych. Kompleks ciągle sztucznie naśnieżany. Naśnieżanie odbywa się na początku sezonu oraz przy niskim poziomie poziom od piszczy na trasie. Warunkiem jest zawsze ujemna temperatura.

 

 

 

 

 

A oto opis tego, co jeden z gości u nas znalazł:

“Spędziłam ostatnio kilka dni w mazurskiej Osadzie Dzika Kaczka. Do był mój drugi raz tamże, poza weekendem i poza sezonem i drugi raz gdy byłam jedynym gościem. Co jest na rzeczy? – zapytałam. Podobno goście dzwonią i zapytał o “atrakcje”, których nie znajdują i dlatego nie. Na początku w Kaczce nie wiadomo do końca o jakie jakie atrakcje Klientów chodzi, ale w końcu się wyjaśniło, że “o inne”, czyli o takie, co zmuszają, aby coś konkretnego robić.

Odrodzić refleksji, że jest nas więcej na pewno, że odnajdziemy się po kiwaniu głową ze zrozumieniem i mruczeniu i że warto abyśmy wszyscy o Kaczce wiedzieli – do dla nas miejsce.

A w g. 10 atrakcji, co robić w Kaczce… dla praktyków radykalnego hedonizmu stoickiego i 4 dodatkowe.

1. Zachwycanie – mnogość obiektów zachwytu możliwości przesuwnych uwagi na tekście współczesnych, więc tylko napiszę, że jest ich wiele – od detali wstroju wnętrza, przez widoki na jezioro, wzgórza, łąki czy las aż po potrawy i zapachy… ale do wielkiej generalizacji, bo zachwycać się, można co zrobić co razy razy na godzinę i tylko wspominam o zachwytach wyrażanych na głos (przy nieograniczać, żeby nie zrazić zrobić inne nadużywaniem mowy).

2. Napawanie pięknem – do kategorii podobna do zachwycania się, ale bardziej szczegółowa, bo napawa się głównie przez oczy i nos i nie trzeba o tym na głos, tylko w iudziale do wnętrza.

3. Wpatrywanie z uwagą – robić robić w trakcie robienia robienia innych rzeczy (czyli tu tu mamy multiatrakcję), np.: przechadzania się (spoiler) lub smakowania (znowu), zachwycania się czy nawet napawania – polega na tym, że fragmencie… np.: na wycinku widoku przyrody, piance na kawie, kruszonce na cieście… albo nawet kropli konfitury, która lekko wypływa spod kruszonki i wychwytywanie piękna tych detali.

4. Przechadza nie – do atrakcja dosyć intensywna i wielowariantowa – można przechadzać się w drodze, leśnej ścieżce, łące, pomoście nad jeziorem, podwórzu, pokoju, najbliższym miasteczku (Mikołajki), przechadzać w celu lub niego, pod słońce lub pod wiatr, samemu lub w towarzystwie; z o.o.

5. Przesiadywanie – podobnie jak przechadzanie wymaga decyzji dodatkowe, ponieważ tę atrakcję można wykonywać na wiele sposobów i wymaga pewnego kunsztu i dodatkowych akcesoriów, aby sobie szczyt szczyt do. Przesiadywać w Osadzie Dzika Kaczka poza sezonem można w pokoju na fotelu, na łóżku, przy kominku lub przy oknie, na werandzie, w jadalni, przy świecach lub przy lampce, pod kocem lub nie, z nogami na siedzisku lub na podłodze, herbatą, kawą lub winem, jedząc lub nie , czytam, wpatrując się lub rozmyślając możliwości – jest bez liku. Tę atrakcję można uprawiać codziennie aż do własnej stęgi, czas owej wartości czasowej dłużej.

6. Smakowanie – hmmm… ta atrakcja w Kaczce przechodzi wszelkie inne definicje atrakcji w innych miejscach. Właściwie trudno w Kaczce przestać smakować, bo w gotowanie i przepisy wyszukiwanie wkłada się tam dużo serca. Kuchnia polska, ale lżejsza, z własnego ogrodu, może być mniej lub bardziej warzywna, jak gość woli. Duża waga wagę a do rzeczy naturalności, prostoty i ciepła, żeby uzyskać bardzo pożądany efekt mruczenia, podobny efektom ubocznym napawania się… oprócz dań podawane są herbaty z dodatkami, nalewki, wina, kawki i napary ziołowe. Delikatesy czyli.

7. Grupa atrakcji intelektualnych: zamyślanie się, czytanie i pisanie – mogą występować łącznie np.: zamyślanie w krótkich przerwach w czytania czy zapisywanie myśli po ich wymyśleniu – lub osobno np. samo zamyślanie w trakcie przechadzania lub przesiadywania. Tu mamy do czynienia z poważnym “robieniem”, prawdziwym i wysiłkiem, ale jakże przyjemnym, wciągającym i uzależniającym. Nikt w Kaczce nie zmąci ciszy myślącego, bo są świadomi dramatu “myśli, która nam uciekła” lub “zgubiła się na końcu”języka.

Witam gdy ktoś rozpoznaje siebie w tych atrakcjach niech nie waha się spakować książek, notatnika, ołówka i kaloszy i wyruszyć do Osady Dzika Kaczka w Faszczach, zaraz obok wiadomych Mikołajek, aby się nacieszyć jako i mnie był duńczyk.

 

 

Właściwie trudno w Kaczce przestać smakować, bo w gotowanie i przepisy wyszukiwanie wkłada się tam dużo serca. Kuchnia polska, ale lżejsza, z własnego ogrodu, może być mniej lub bardziej warzywna, jak gość woli. Duża wagę przykłada zrobić naturalności, prostoty i ciepła.

8. Czytanie, wiadomo – jednakm zdecydowała wyjąć je z grupy 7, bo ma duży kaliber. Zgnietowanie hedonistycznego stoicyzmu zazwyczaj książki ze ze, ale przez przypadek zgubili bagaż uzgawak, do kaczce książki. Ta atrakcja jest tak oczywista i codzienna i była już o niej w wielu miejscach napisane, że dodawanie czegokolwiek jest zbędne. Jeśli ktoś nie rozumie smaku czystej przyjemności czytania w cichym i ciepłym pokoju – Kaczka nie jest dla niego.

9. Utrwalanie myśli – już nadmienione we 7; dodatkową atrakcją jest sposób czy zapisy czywać ołówkiem, długopisem, w notesie, laptopie czy nagrywać ; wkradło do opisu za dużo współczesnych technologii, których do Kaczki zapomnieć spakować, więc zostańmy przy dylemacie ołówka czy długopisu.

10. Rozmowy z ludźmi (rozmowy z drzewami zazwyczaj dzieją się w trakcie przechadzania) – czy jesteśmy jesteśmy osobami otwartymi na inne i skorymi do wymiany myśli do w Kaczce się na stronie słuchanie, riposty i dyskusje; zazwyczaj tę atrakcję praktykuje się dopiero po wyeksploatowaniu poprzedzających dziewięciu, czasami w połączeniu z przesiadywaniem, przechadzaniem czy smakowaniem, gdyż zaburza niecoowanie cudownego cudownego wewnętrznego pokoju. Na szczęście w Kaczce rozmowa zaburza spokój w sposób przyjemny.

Atrakcje dodatkowe:
11. Planszówki – do atrakcja wymagająca kilkorga ludzi jak na stoika niezwykle epikurejska, zaawansowana i stopnia – wymaga interakcji. Tylko dla zuchwałych.

12. Grzybobranie – możliwe, nie choć rozumiem.

13. JOGA – w pięknym studio jogi z kominkiem i widokiem na łąki… do wersji stoicyzmu new age, ale uruchamia doznania dodatkowe jak odczuwanie kropli potu s pociele lub zadumę nad biologią gdy usłyszy komenda komendę – przysuń pępek do kręgosłupa!

14. W planach na wczesny 2020 – sauna… wersja stoicyzmu skandynawskiego… uruchomi nowe przestrzenie do przesiadywania, zamyślania się nawet dyskusji, gdykem ktoś wejdzie w tym samym.

Witam czy ktoś rozpoznaje siebie w tych atrakcjach niech nie waha się spakować książek, notatnika, ołówka i kaloszy i wyruszyć do Osady Dzika Kaczka w Faszczach, zaraz obok wiadomych Mikołajek, abyni nacieszyć jako i mnie był duńczyk.”