O nas

Slow food

Slow life

Nasza

Historia

Na początku był zachwyt. Marek zauroczył się w poniemieckim siedlisku i zależało mu żebym i ja zakochała się w tej ruinie w cudownych okolicznościach przyrody. W pierwszej chwili nastawiona byłam sceptycznie. Pracy było na dwa nasze życia! Ale Marek miał wielkie marzenia i plany. Na apartamenty w chlewiku, na przeszkloną werandę. Wyobrażał sobie sad pełen owoców i warzywnik z własnymi plonami. Ten entuzjazm w końcu i mnie się udzielił i tak już od 15 lat codziennie zakochujemy się w porannych mgłach, ciszy i urokach wsi. W okolice sprowadziliśmy też rodziców Marka, którzy mieszkają w Mikołajkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

20 hektarów

natury

W Osadzie Dzika Kaczka nie rządzi człowiek. Jesteśmy gośćmi mazurskiej ziemi i nie wchodzimy w paradę bocianom, które mieszkają na naszym dachu oraz motylom, spijającym nektar z okolicznych kwiatów. Staramy się żyć szkodząc jak najmniej. W zamian za szacunek dostajemy nieziemskie widoki, chłodną wodę jeziora Głębokie, stawy pełne ryb i dorodne plony tej ziemi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedzenie

od serca

Wszystko, co proponujemy naszym gościom powstaje w oparciu o własne, wytwarzane na miejscu ekologiczne produkty – sery (również kozie), mięsa pieczone i wędzone, warzywa, owoce, przetwory, ryby, pieczone chleby i ciasta. Lubimy przepisy kuchni regionalnej – mazurskie ryby przygotowywane na rozmaite sposoby, dziczyznę, kozinę (kozina w rozmarynie jest naszą specjalnością!), pierogi, zupy z domowym makaronem i świeżymi ziołami… Restauracja była bohaterką kulinarnych programów telewizyjnych m.in. w „Przepis Na Sukces” Katarzyny Meller. Aktualne menu znajduje się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Klimatyczne

Pokoje

Przez cały rok można u nas zamieszkać w 2-3 osobowych pokojach z łazienkami lub w 2-4 osobowych apartamentach.  Zobaczyć pokoje oraz dokonać rezerwacji można dokonać tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Atrakcje

o każdej porze roku

Dzika Kaczka położona jest 50 m od lasu oraz 500 m od jeziora Głębokie o 1-szej klasie czystości otulonego strefą ciszy, z piękną plażą z dużym wygodnym pomostem tylko dla naszych Gości. W lecie istnieje możliwość wypożyczenia łódki. Wokół jest także mnóstwo malowniczych tras rowerowych, a na miejscu można wypożyczyć rowery. Od “serca Mazur”, czyli malowniczych Mikołajek dzieli nas 6km, a do Mrągowa mamy tylko 18 km. Zimą organizujemy ogniska oraz kuligi, a amatorzy sportów zimowych mogą skorzystać z 700 m stoku narciarskiego z wyciągami w Mikołajkach. Pełna lista atrakcji znajduje się tutaj.